Суворий діагноз «рак» здатний довести до відчаю будь-яку людину, особливо якщо шанси на одужання мізерно малі. Крім того, що саме по собі захворювання супроводжується низкою негативних факторів, однією з найважливіших проблем є емоційне сприйняття, реакція особистості на саму недугу. Враховуючи те, якими саме будуть ці самі реакції, неабиякою мірою залежить успіх проведеного лікування в цілому. Має місце істотний розрив між сучасними методами лікування, які постійно вдосконалюються й ускладнюються та базуються на науковій основі, і рівнем пізнань реально практикуючих лікарів про нюанси психологічних моментів онкологічного хворого. Саме ця різниця надає неабиякий вплив на те, яким буде характер лікування, його перебіг й ефективність. Усі ці моменти в чималому ступені впливають на тривалість життя людини.

protiv raka


Досить сказати, що психологічна проблема, яка переслідує хворих раком людей, настільки глибока, що нерідкі трагічні випадки суїциду. Мільйони людей в усьому світі, залишаючись один на один з думками про свою проблему, незмінно задають собі одні й ті ж питання: чому саме я? Чому я страждаю? Як забути про всі неприємності? Саме для того, щоб не залишати людину наодинці з його бідою, а також для створення більш позитивного настрою на лікування й існує психологічна реабілітація при лікуванні раку. Важливість її неможливо переоцінити, адже це одна з головних складових успішного результату лікування.

Більшість людей розцінюють діагноз «рак», як вирок, оскільки у світі широко поширена думка серед пересічних людей, нібито це захворювання невиліковне. Не можна впадати в паніку, навіть якщо було діагностовано саме це онкологічне захворювання. Психологічна реабілітація, застосовувана при лікуванні раку, спрямована не тільки на допомогу конкретній хворій людині, але і неабиякою мірою на те, щоб змінити настільки неправильну громадську думку. Рак можна вилікувати і це факт.

У світі живе і чудово себе почуває чимала кількість людей, яким вдалося перемогти цю страшну недугу, їх можна побачити і поговорити з ними. Тільки при такому підході багаторазово зростає ймовірність щасливого позбавлення від недуги. Можливо, ці слова здаються дещо пихатими, пафосними, банальними, але тільки велике, справжнє бажання жити і бути здоровим здатне привести до швидкого одужання і перемогти рак.
Найважливішим правилом для тих, хто хоче знати, яким чином психологічна реабілітація здатна допомогти хворій людині при лікуванні раку, є наступне: змусити усіма правдами і неправдами людину боротися, пробудити в ній бажання робити це. Розуміння того, що своєчасна допомога фахівців неодмінно поліпшить самопочуття, додасть сили хворій онкологією людині, щоб продовжувати боротьбу за життя. Всі знають, і прекрасно можуть зрозуміти, поставивши себе на це місце, наскільки болісно жінки сприймають діагноз «рак молочної залози». Розуміння того, що, можливо, доведеться розлучитися з грудьми, здатне завдати серйозну психологічну травму. У цьому випадку, втім, так само, як і в інших, йому подібних, дуже важливо те, як буде піднесений сам діагноз. Найважливіша роль відводиться фахівцю, який грамотно зможе пояснити все те, що відбувається.
Величезну роль відіграє психологічна реабілітація, частиною якої є близькі люди, рідні, адже при лікуванні раку дуже важливо, щоб хворий не залишався наодинці з бідою. Допомога фахівця, безумовно, важлива, але ж більшу частину свого часу пацієнт проводить в колі близьких, родини. Оточуючі родичі повинні спільно з хворим обговорювати ситуацію, що склалася, приводити в приклад історії інших людей,які успішно впоралися з хворобою. Втім, зазвичай, багато в чому все залежить і від особистості самого хворого, а кому, як не близьким і друзям не знати, який особисто підхід потрібен до хворого товариша, члена сім'ї. Людина, що хворіє на рак, потребує постійного спілкування з позитивно налаштованими людьми. Величезну роль, можливо, одну з найважливіших, відіграє спілкування з людьми, які перемогли хворобу. Це додає впевненості в тому, що недугу можно перемогти, і при цьому складається позитивний настрій і ставлення до майбутнього лікування. У багатьох країнах світу активно допомагають люди, які перенесли рак і успішно вилікувалися, вони беруть участь у підтримці онкохворих, надаючи їм сил і впевненості у завтрашньому дні. Цей досвід надзвичайно корисний, і дуже важливо розуміти, що тільки маючи перед очима гідний приклад того, що не все ще скінчено, можна налаштувати людину на потрібний лад, а це вже півшляху до зцілення.

Величезна кількість проведених досліджень дозволяють однозначно стверджувати про зв'язок між позитивним психологічним настроєм хворого на рак і виживанням. Однак, слід зробити застереження: перемогти саме захворювання однією лише силою духу неможливо, правильний настрій повинен доповнювати лікування, а не замінювати його. Впевненість у тому, що один тільки правильний настрій здатний самостійно позбавити від хвороби, може зіграти з пацієнтом злий жарт. Відмовляючись від традиційних методів лікування, багато людей починають прагнути того, щоб застосовувати деякі альтернативні, найчастіше суперечливі методи терапії, які не гарантують одужання.
Правильний психологічний настрій дуже важливий не тому, що при цьому організм стає більш захищеним, або як-небудь змінюється його імунна система. Головне, що чітка установка допомагає пацієнтові правильно виконувати всі запропоновані лікарем суворі заходи. Зрозуміло, все не настільки просто, як може здатися, адже рак був і залишається смертельно небезпечним захворюванням. Те, як поведе себе людина, багато в чому залежить від особистості, складу характеру і здатності протистояти життєвим негараздам.

 

теги
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ліки від Мед-трейд

Наші ліки відповідають вимогам національних і світових стандартів щодо якості, їх закуповують і систематично використовують більшість медичних закладів України для лікування онкологічних і інших захворювань,
ціна яких є життя людини!

Контакти

Адреса: м. Київ, проспект Повітрофлотський 54, офіс 501
Тел: +38 (044) 248-25-25
Факс: +38 (044) 248-25-25
Пошта: info@med-trade.com.ua
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…